בעשור האחרון החזרנו ללקוחותינו

מעל 100 מליון ₪

כנראה גם לך מגיע החזר מס מקופת המדינה

המדינה חייבת לשכירים הרבה כסף, בדיקה קצרה תגיד לכם כמה.

כל שכיר מכיר את זה. מגיע התאריך בו משולמת לו המשכורת, הוא מקבל במקביל תלוש שכר וכשהוא מעיין בו הוא מגלה כמה הוא שילם לביטוח הלאומי, לפנסיה, לקרן ההשתלמות וכמובן למס הכנסה. רוב השכירים ממשיכים הלאה ולא בודקים האם התשלומים הללו מדויקים, והם בעיקר לא יודעים שבכל מה שנוגע למס הכנסה, יכול מאוד להיות שמגיעים להם החזרים. כן, בלא מעט מקרים המדינה חייבת לשכירים כסף, ובמקרים מסוימים מדובר אף על אלפי שקלים ויותר מזה, מה שיכול להיות מאוד משמעותי בחשבון הבנק.

חלק מאלו שכן מודעים לעובדה שאפשר לקבל החזרים, מתייאשים מראש. רק המחשבה על כל הבירוקרטיה והטרטורים גורמת להם לוותר על מה שמגיע להם, אבל אחרים, יודעים שאפשר גם לפנות לחברה שהמומחיות שלה היא החזרי מס לשכירים, החברה שלנו – חברת פאנד אפ שעושה את זה כבר שנים רבות בהצלחה.

אבל לפני שנדבר על למה כדאי בכלל לפנות לחברה כזו ולא לעשות את התהליך לבד, נבין קודם מהם בכלל החזרי מס, באילו מצבים אפשר לקבל החזרי מס ומה דרוש כדי לקבל החזרי מס לשכירים מהמדינה.

מהם החזרי מס?

מס הכנסה הוא מס שמחושב על בסיס שנתי. אומנם שכירים רואים את תשלום המס בכל חודש בתלוש השכר שלהם, אבל התשלום הזה מבוסס על חישוב משוער מה תהיה הכנסתו השנתית של העובד. בדרך כלל החישוב הזה די מדויק, מכיוון ששכר של עובד בדרך כלל לא משתנה במהלך עבודתו, אבל מכיוון שרק בסוף השנה אפשר לדעת במדויק מה היה שכרו השנתי של העובד, לא נלקחים בחשבון שינויים שקרו במהלך השנה.

לעצמאים רשויות המס לוקחות מקדמות במהלך השנה ולאחר סיום השנה עושים התקזזות, אבל אצל שכירים, אין מקדמות ואין הנחות, ואם יש הפרשים לטובתו של העובד או במילים אחרות, אם הוא שילם יותר מידי מס הכנסה, אם הוא לא ייזום את קבלת ההפרשים זה לא יקרה. קבלת החזרי מס לשכירים מהמדינה נעשית לאחר הגשת בקשה מסודרת וחישוב מחודש, וכמגיע לעובד לקבל את ההפרש, הוא יזוכה בחשבון הבנק שלו.

נקודות זיכוי מס הכנסה

כל האזרחים במדינה שווים בכל מה שנוגע לחבות המס שלהם, אך המדינה נותנת גם הקלות על תשלומי מס למי שעומד בקריטריונים, וההקלות הללו נקראות נקודות זיכוי במס. כיום, כל נקודת זיכוי ממס הכנסה שוות ערך ל-2616 ₪ לשנה, ומי שלא יודע שמגיעות לו נקודות זיכוי או שיודע אך לא מבקש אותן, ישלם יותר מידי מס. הנה כמה דוגמאות לזכאים לנקודות זיכוי:

  • זכאות בשל לימודים – המדינה מעודדת לימודים גבוהים ומכירה בכך שסטודנטים צריכים הקלות. יש נקודות זיכוי במס על לימודי תואר ראשון או שני, לימודים לתואר ברפואה ובכללה גם רפואת שיניים, נקודות זיכוי על לימודי מקצועות מסוימים כמו גם למי שהוציא תעודת הוראה.
  • שירות צבאי ולאומי – מי שהשתחרר משירות צבאי או לאומי, זכאי לתקופה מסוימת לנקודות זכות במס.
  • ילד עם מוגבלות – גם מוגבלויות שונות של ילד מוכרות לנקודות זיכוי, מוגבלויות כמו אוטיזם ואחרות.
  • עולים חדשים – המדינה מכירה בכך שעולים חדשים צריכים להסתגל ומקלה עליהם בין השאר באמצעות מתן נקודות זכות.
  • גירושין – גירושין מובילים בדרך כלל לתשלום מזונות של אחד הצדדים לשני מה שכרוך בעלויות גבוהות וגם כאן המדינה מקלה על ידי נקודות זיכוי. כך גם להורה פרוד או גרוש, על מנת להקל עליו בגידול ילדיו.
  • בני זוג – בן זוג שלא עובד או תשלום מזונות לבן זוג לשעבר יכולים גם הם לזכות הנקודות.
  • הורות – יש חישוב של נקודות זיכוי להורים בהתאם לגיל הילדים שלהם (עד גיל 5, עד גיל 6, עד 18 וכו')
  • מגורים – מקומות מסוימים (בעיקר בפריפריה) מזכים בנקודות למס.

אלו אם כן דוגמאות לנקודות זיכוי שמגיעות לרבים, מה שלא מעט אנשים לא מודעים אליהם ומשלמים יותר ממה שהם צריכים לשלם.

שינויים במהלך השנה

למה רבים כל כך צריכים לקבל החזרי מס מהמדינה ולא מודעים לכך? עובדים שכירים נדרשים למלא פעם בשנה טופס 106 ולהצהיר על מצבם הזוגי, מס' ילדים, אזור מגורים וכדומה. אבל יש לא מעט אנשים שוברים שינויים באמצע השנה, אך לא מדווחים על כך ולא יודעים שמגיעות להם נקודות ופועל יוצא מכך – החזרי מס. שינויים כאלו יכולים להיות: מעבר מהמרכז ליישובים עם נקודות זיכוי (עוטף עזה לדוגמא) גירושין במהלך השנה, לידת ילד נוסף, שינוי במצב רפואי ועוד מצבים רבים עליהם מגיעים החזרים אם שולם יותר מידי מס.

הפתרון – "פאנד אפ "

אם אתם רוצים להגיש לבד ברשה להחזרי מס אתם יכולים, אבל אתם צריכים לקחת בחשבון שני דברים. הראשון, אתם צריכים להתעסק עם לא מעט טופסולוגיה, אישורים, ריצות ממקום למקום כדי להשיג אותם, וכל זה בלי שאתם יודעים האם מגיעים לכם החזרים או שלא. השני, יכול להיות גם מצב הפוך בו אתם אלו שתצטרכו לשלם מס, ואם לא תתבצע עבורכם בדיקה מקצועית מקדימה, תהיו בבעיה.

בדיוק בשביל זה יש אותנו – פאנד אפ מבית  שההתמחות שלנו היא החזרי מס לשכירים מהמדינה. אנו מבצעים בדיקה קצרה ומוודאים שאכן מגיעים לכם החזרים וכמה מגיע לכם, מגישים עבורכם את כל הניירת ומעבירים לכם את החלק שלכם כשמתקבל ההחזר. אז נכון, אנחנו לא עושים את זה בחינם, אבל כשמחשבים את הכול – הריצות, כאב הראש, החישובים וכמובן הסיכון שבהגשה עצמאית, זה בהחלט משתלם.

למחשבון בדיקה מהיר לחצו פה

רוצים לדעת יותר? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם!

מה הדו"ח שאנחנו מגישים כולל?

הדו”ח שמגישים צריך לכלול את מלוא ההכנסות שלכם

בשנה שחושבה לצרכי החזר מס, את סך המס ששילמתם

ואת הטבות המס המגיעות לכם בגין שנה זו. בנוסף,

הדו”ח צריך לכלול תשלומים עבור ביטוחי חיים,

ביטוחי מנהלים קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד.

אל דאגה, אנחנו נעשה את זה בשבילכם!

החזר לשכירים

תוכן עניינים

עוד מהמגזין:

לקוחות קיימים? צרו איתנו קשר ממש כאן

דילוג לתוכן