בעשור האחרון החזרנו ללקוחותינו

מעל 100 מליון ₪

כנראה גם לך מגיע החזר מס מקופת המדינה

ההבדל בין החזרי מס לשכירים לבין לעצמאיים

החזר מס לעצמאי

כל אזרח, חברה, שותפות ועמותה חייבים לשלם מיסים על פי פקודת מס הכנסה. בישראל נהוג מס פרוגרסיבי, כלומר ככל שההכנסה גבוהה יותר כך תשלום המס גבוה יותר. שכירים ועצמאים בישראל משלמים מיסים אך מעטים יודעים כי חבות המס שלהם נמוכה מהתשלום בפועל ולמעשה בקופת האוצר נצברים מיליארדי שקלים השייכים לציבור. לכן, חשוב לדרוש החזרי מס אך בעוד עצמאי עושה זאת מדי שנה רוב השכירים אינם מודעים לכך או חוששים מהביורוקרטיה ומפקיד שמות המס.

החזר מס לעצמאי

עצמאי נדרש לשלם מקדמות מס בהתאם לקביעת רשויות המס אך יש מקרים בהם המקדמות שנקבעו גבוהות מחבות המס ולכן העצמאי זכאי לקבל החזרים. כמו כן, יש מקרים בהם חלו שינויים במצב האישי של העצמאי כמו גירושין, תשלום מזונות ומקרים נוספים ולכן בדיקה מקצועית יכולה לגלות את זכאותו להחזרי מס. יש לציין כי הפרשות לחיסכון פנסיוני, תרומות, סגירת העסק וקיזוז הפסדים מהווים עילה לבקשת החזרי מס, וחשוב לקבל ייעוץ מקצועי מחברה מנוסה ומיומנת בתחום החזרי מס.

החזר מס לשכיר

שכירים רבים במשק הישראלי אינם מודעים לכך כי הם זכאים להחזרי מס ולכן קופת האוצר הולכת וגדלה. יש לדרוש את ההחזרים מאחר ולא מקבלים אותם באופן אוטומטי. על מנת לבדוק זכאות להחזרי מס ניתן להיעזר במחשבון באתר של רשויות המס אך מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בנושא וזו תערוך בדיקה יסודית בהתאם לנקודות הזיכוי המגיעות ללקוח לפי החוק. חשוב לדעת כי מעסיקים רבים משלמים מס מעבר לחבות המס בפועל של השכיר ורק בבדיקה מקצועית ויסודית ניתן לגלות זאת ולדרוש את ההחזרים המגיעים לשכיר. יש לציין כי ניתן לדרוש החזרים רטרואקטיבית עד 6 שנים אחורה והתשלום מתבצע ישירות לחשבון הבנק תוך 3-6 חודשים מיום הגשת הדו"ח להחזר מס.

בנוסף, שכירים מחליפים מקומות עבודה, לעיתים עובדים בשני מקומות עבודה במקביל, יוצאים לחופשת מחלה או חותמים אבטלה בין עבודות וכל אלו ועוד מקנים להם נקודות זיכוי על מנת לקבל החזרי מס.

בדיקת זכאות

כאמור, חשוב כי שכירים ועצמאיים יבדקו מדי שנה את זכאותם להחזרי מס אך חשוב לפנות לחברה מקצועית. בעוד עצמאי מגיש בסוף השנה דו"ח הכנסות ואז נקבע האם הוא זכאי להחזרי מס או עליו לשלם יותר, הרי שכיר חייב לבצע את הבדיקה מיוזמתו, מומלץ לעשות זאת באמצעות חברה מנוסה ואמינה.

מה הדו"ח שאנחנו מגישים כולל?

הדו”ח שמגישים צריך לכלול את מלוא ההכנסות שלכם

בשנה שחושבה לצרכי החזר מס, את סך המס ששילמתם

ואת הטבות המס המגיעות לכם בגין שנה זו. בנוסף,

הדו”ח צריך לכלול תשלומים עבור ביטוחי חיים,

ביטוחי מנהלים קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד.

אל דאגה, אנחנו נעשה את זה בשבילכם!

הבדל החזר מס שכיר ועצמאי

תוכן עניינים

עוד מהמגזין:

לקוחות קיימים? צרו איתנו קשר ממש כאן

דילוג לתוכן