בעשור האחרון החזרנו ללקוחותינו

מעל 100 מליון ₪

כנראה גם לך מגיע החזר מס מקופת המדינה

מהן נקודות הזיכוי בגינם מגיע החזר מס

נקודות זיכוי

כאשר מגישים בקשה להחזר מס הכנסה, יש לדרוש מרשות המסים להכיר לכם בנקודות הזיכוי המגיעות לכם. נקודת זיכוי היא למעשה זכאות להפחתה מן המס, שמקבל מי שעומד בקריטריונים אישיים מסוימים. בשורות הבאות נפרט מהם קריטריונים אלה, אשר יעניקו לכם זכות לנקודות זיכוי. לפני שנסביר אודות נקודת הזיכוי, נציין רק כי הערך הכספי של נקודות הזיכוי מתעדכן מעת לעת, והוא עומד נכון לשנת 2014 על סך של 218 ₪ לנקודה אחת.

תושב ישראל

תושב ישראלי זכאי באופן אוטומטי בעצם ל- 2.25 נקודות זיכוי. עובד זר שאינו תושב ישראלי לא יהיה זכאי לנקודות זיכוי אלה. יחד עם זאת, יתכן שעובד זר יהיה זכאי לנקודות זיכוי גם בהיותו תושב חוץ, אך לשם כך עליו לעמוד בתנאים שקבועים בתקנות מס ההכנסה, וביניהם שהעובד שוהה בישראל באופן חוקי, ושיש לו אישור העסקה חוקי.

בני נוער

בני נוער (שעובדים למחייתם או לשם עזרה בבית למשל), זכאים לנקודת זיכוי אחת אם הם בגיל שבין 16 ל- 18.

השכלה אקדמית

סיום של תואר אקדמי יכול להקנות נקודות זיכוי, בהתאם לקריטריונים ברורים הקבועים בתקנות.

עולים חדשים

עולים חדשים יהיו זכאים לנקודות זיכוי לתקופה של שלוש וחצי שנים מיום העליה – רבע נקודת זיכוי לחודש בשנה וחצי הראשונות שלאחר העליה, שישית נקודת זיכוי לחודש בשנה שלאחר מכן, ו- 1/12 נקודת זיכוי לחודש בשנה הבאה שלאחריה.

חיילים

שירות חובה בצה"ל או בשירות לאומי במשך שנה לכל הפחות, מעניק זכות לנקודות זיכוי במשך 3 שנים לאחר סיום השירות, והכל לפי הפירוט הבא: גבר זכאי לשישית נקודת זיכוי לחודש אם שירת יותר מ- 23 חודשים ול- 1/12 אם שירת פחות. אישה זכאית לשישית נקודת זיכוי לחודש אם שירתה יותר מ- 22 חודשים ול- 1/12 אם שירתה פחות.

נשים

נשים זכאיות לחצי נקודת זיכוי, ואם מדובר באישה נשואה היא תקבל גם נקודת זיכוי עבור כל אחד מן הילידים שלה שטרם מלאו לו 18 שנה (חוץ מאשר בשנת הלידה ובשנה שבה הילד בן 18 – אז תקבל האישה חצי נקודה בלבד). משנת 2012, אישה נשואה תקבל גם נקודת זיכוי עבור כל ילד שלה מהשנה שלאחר לידתו ועד לשנה שבה ימלאו לו חמש.

אבות

משנת 2012, אביו של ילד שגילו פחות מארבע יהיה זכאי לנקודה אחת בשנת הלידה, לשתי נקודות בשנתיים שלאחר מכן, ולנקודה אחת בשנה הבאה שלאחריהן.

בן זוג ללא הכנסה

אם בן הזוג של העובד הינו חסר הכנסה, העובד יהיה זכאי לנקודת זיכוי.

מזונות

במצב בו הורה משלם מזונות עבור ילדיו אשר אינם גרים עמו, הוא יהיה זכאי לנקודת זיכוי על פי החלק שלו בכלכלת הילדים. אדם שמשלם מזונות לבת-זוגו יקבל נקודת זיכוי אחת.

הורה חד-הורי

הורה חד-הורי יהיה זכאי אף הוא לנקודות זיכוי מסוימות, בהתאם לקבוע בתקנות.

מידע נוסף על : החזרי מס לשכירים

מה הדו"ח שאנחנו מגישים כולל?

הדו”ח שמגישים צריך לכלול את מלוא ההכנסות שלכם

בשנה שחושבה לצרכי החזר מס, את סך המס ששילמתם

ואת הטבות המס המגיעות לכם בגין שנה זו. בנוסף,

הדו”ח צריך לכלול תשלומים עבור ביטוחי חיים,

ביטוחי מנהלים קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד.

אל דאגה, אנחנו נעשה את זה בשבילכם!

נקודות זיכוי החזר מס

תוכן עניינים

עוד מהמגזין:

לקוחות קיימים? צרו איתנו קשר ממש כאן

דילוג לתוכן