בעשור האחרון החזרנו ללקוחותינו

מעל 100 מליון ₪

כנראה גם לך מגיע החזר מס מקופת המדינה

איך טבלת מדרגות מס הכנסה קשורה אלינו ומה שווה לבדוק בה

ישראל היא מדינה מתוקנת וכמו כל מדינה מתוקנת, האזרחים שמתגוררים בה לוקחים חלק בנטל ההוצאות ולשם כך נגבים מהם מיסים שונים. אחד המיסים הללו והידוע ביותר הוא מס הכנסה, מס שכשמו כן הוא – מוטל על ההכנסות של עצמאים ושכירים, אך המדינה מכירה בכך שכל אחד משתכר אחרת ואי אפשר לגבות אותו אחוז מס ממי שמרוויח 10,000 ₪ בחודש כמו ממי שמרוויח 50,000 ₪ בחודש, ולשם כך יש מדרגות מס.

במילים אחרות, נטל המס עולה ככל שהשכר גבוה יותר. מדרגות מס מאפשרות חישוב מס פרוגרסיבי, והמטרה היא לצמצם את אי השוויון ולהקטין את הפערים החברתיים כמה שניתן.

סוגי ההכנסות

חשוב לדעת שהמדינה מבדילה בין כמה סוגים של הכנסות, ומדרגות המס מחושבות אחרת בין כל סוג וסוג של הכנסה. סוג אחד של הכנסה הוא הכנסה מעבודה, הכנסה מיגיעה בפועל והוא מתייחס הן לעצמאי והן לשכיר. סוג נוסף של הכנסה הוא מהשכרה של נכס, והסוג השלישי הוא הכנסה מקצבה כלשהיא כמו קצבת פנסיה.

לעניינינו, ההכנסה הרלוונטית היא בעיקר ההכנסה מעבודה. חישוב מדרגת המס של כל עובד שכיר או עצמאי יהיה חישוב שנתי של כמה שהוא הכניס בפועל (אצל עצמאי זה הכנסות פחות הוצאות = רווח) ואז נכנס פרמטר נוסף חשוב מאין כמוהו, מה שנוגע לכל אחד מאיתנו. מהו אותו פרמטר? כמובן נקודות הזיכוי במס, נקודות זיכוי שיש כמעט לכל אדם בשל עילה כלשהיא, מה שהופך את בדיקת מדרגת המס לקריטית.

מהן נקודות זיכוי

נקודות זיכוי למס אלו נקודות שהמדינה נותנת על מצבים שונים אישיים ומשפחתיים שיכולים להצטבר לסכום לא קטן אם לא מודעים אליהן, ויכולים להיות גם ההפרש בין מדרגת מס אחת לזו שמעליה. הנה כמה דוגמאות לנקודות זיכוי במס: גבר שהחל את שנת המס כנשוי ובמהלך השנה התגרש והחל לשלם מזונות לגרושתו, זכאי לנקודות במס על מנת להקל עליו את התשלומים, ואם הוא לא דיווח על כך במהלך השנה כדאי לו להגיש בקשת החזרי מס לשכירים מהמדינה בסופה.

דוגמא נוספת היא מי שהתגורר במרכז הארץ ובמהלך השנה עבר לפריפריה, ליישוב לו יש נקודות זיכוי במס. עוד דוגמא היא מי שנולד לו ילד נוסף וזכאי לנקודות נוספות כמו גם עולים חדשים, סטודנטים, חיילים משוחררים, הורים לילד בעל מוגבלויות, עובד מוגבל בעצמו, עובדים זרים, בן זוג שלא עובד ועוד פרמטרים רבים אחרים.

כדאי לדעת ששווי נקודת זכות הוא 218 ₪ לחודש שהם 2616 ₪ לשנה נכון לשנת 2019, כך שמי שלא היה מודע לזכאותו ושילם מס גבוה מידי, צריך להגיש בקשת החזרי מס לשכירים מהמדינה, ואנחנו בחברת "פאנד אפ " המומחים בתחום ונשמח לסייע גם לכם.

טבלת מדרגות מס והקשר לנקודות זכות

טבלת מדרגות המס היא אם כן טבלה שמחלקת את השכר למדרגות שונות, כך שכל אחד משלם באחוזים בהתאם לגובה השכר שלו. ואיך טבלת מדרגות המס קשורה אלינו ומה כדאי לבדוק בה? היא קשורה לכל אחד ואחד מאיתנו כדי שיידע האם הוא משלם בהתאם למדרגה בה הוא נמצא או יותר, והאם יש לו נקודות זיכוי שלא רק עשויות להביא לו החזרים אלא גם להוריד אותו ממדרגה מסוימת לזו שמתחתיה.

כך לדוגמא, נכון לשנת 2019 אחוז המס המשולם במדרגת המס הנמוכה ביותר הוא 10, והוא מתייחס לשכר של עד 75,720 ₪ לשנה. אחוז המס המשולם במדרגה הבאה הוא 14, והוא מתייחס לשכר שנתי בין זה של המדרגה הנמוכה ועד ל-108,600 ₪ שנתי. מי שהרוויח לדוגמא 76,000 ₪ בשנה אך לא היה מודע לכך שיש לו נקודות זיכוי שמזכות אותו בכמה אלפי שקלים, לא רק ששילם אותם סתם אלא גם היה יכול לשלם פחות באחוזים, מכיוון שהוא שייך למדרגה הנמוכה יותר.

 

אז מה עושים? – בודקים!

אם איך תדעו אם מגיעות לכם נקודות זיכוי? איך תדעו אם אתם משלמים לפי מדרגת המס המתאימה לכם ולא אחת מעליה? איך תוכלו לקבל החזרי מס לשכירים מהמדינה? התשובה פשוטה, בדיקה מהירה שלנו בחברת "פאנד אפ". יש אזרחים רבים במדינת ישראל שהמדינה חייבת להם המון כסף ויכול מאוד להיות שגם אתם מאלו, ואנו נבדוק זאת עבורכם.

הבדיקה היא מהירה והיא דורשת מאיתנו כמה פרטים ומסמכים מכם, כך שתוכלו בתוך זמן קצר לדעת אם וכמה מגיע לכם. החזרי מס ניתן לבקש עד 6 שנים לאחר תום שנת המס שבגינה מבקשים את ההחזר, כך שאם שילמתם יותר מידי בין אם בגלל חישוב לא נכון של מדרגת המס או אי שכלול של נקודות זיכוי, תוכלו לקבל את כספכם רטרואקטיבית.

זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנו נשמח לספק לכם שירות מהיר ויעיל!

למחשבון בדיקה שלנו אתם מוזמנים ללחוץ כאן

 

מה הדו"ח שאנחנו מגישים כולל?

הדו”ח שמגישים צריך לכלול את מלוא ההכנסות שלכם

בשנה שחושבה לצרכי החזר מס, את סך המס ששילמתם

ואת הטבות המס המגיעות לכם בגין שנה זו. בנוסף,

הדו”ח צריך לכלול תשלומים עבור ביטוחי חיים,

ביטוחי מנהלים קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד.

אל דאגה, אנחנו נעשה את זה בשבילכם!

מדרגות מס

תוכן עניינים

עוד מהמגזין:

לקוחות קיימים? צרו איתנו קשר ממש כאן

דילוג לתוכן