בעשור האחרון החזרנו ללקוחותינו

מעל 100 מליון ₪

כנראה גם לך מגיע החזר מס מקופת המדינה

לפני שאתה מוצא עבודה חדשה – החזרי מס בין עבודות כבר עשית?

כמה דברים חשובים שצריכים לדעת במעבר בין עבודות

בין אם עברו מספר שבועות, או מספר חודשים, מהרגע שהפסקתם לעבוד במקום אחד, והתחלתם בתהליך של חיפוש עבודה, ועד קליטתכם במקום חדש, חשוב שתדעו, שעליכם לבצע תיאום מס בין שני מקומות העבודה. אם פוטרתם, או עזבתם את מקום העבודה הקודם, החלפתם מעסיקים, או לא עבדתם בחלק משנת המס, עליכם לבצע את תיאומי המס בתנאים הבאים. ראשון, אם חלף זמן שבו הייתם מחוסרי עבודה, גם אם קיבלתם דמי אבטלה או לא. השני, אם העבודה החדשה שמצאתם, היא בשכר יותר נמוך מהעבודה הקודמת. גם במקרה הזה, מומלץ לבצע תיאומי מס, כדי שתוכלו לקבל החזרי מס עבור החודשים שבהם לא עבדתם והייתם מובטלים.

 

בסוף עוד תגלו שאתם זכאים להחזרי מס

בתום תקופה של חיפוש עבודה, התקבלתם למקום עבודה חדש ואתם מוכנים לצאת לדרך. אך לפני שאתם מתמסרים למשרה החדשה, כדאי שתטפלו בהקדם בהחזרי המס שלכם. המעבר בין שני מקומות עבודה, מחייב אתכם לעשות תיאומי מס כדי להימנע מקנסות, או פערים גדולים בין המס ששולם בפועל, לבין הסכום שהייתם צריכים לשלם. הקפדה על תהליך של תיאום מס, היא לטובת העובד, שבמשך מספר חודשים לא היו לו הכנסות קבועות. גובה החזרי המס שיתקבלו לאחר שהפניה תאושר ע"י שלטונות המס, עשוי להגיע למספרים נאים, תלוי בגובה ההכנסות שהיו לעובד בזמן שעבד במקום אחר.

בעת חיפוש עבודה, ולאחר מכן, ישנם מקרים נפוצים למדי, הנוגעים להחזרי מס, והם מקרים של עובד, אשר החליף מקום עבודה וגובה שכרו עודכן. לרוב, המעביד החדש יוצא מתוך הנחה שהשכר ששולם לעובד זהה לשכרו החדש, ולפי המספרים הללו, הוא מחשב את ההחזרים למס. בד"כ, זה אינו המצב, וקיימים פערים בין הסכומים ששולמו לבין הסכומים שהיו צריכים לשלם. לאחר בדיקה מקצועית, ברוב המקרים, מתגלה שלאחר החישוב השנתי, העובד זכאי להחזרי מס. לאחר הפנייה ואישורה, העובד יקבל הודעה שבקשתו אושרה וכעבור פרק זמן מסוים, הכסף יועבר אליו, לחשבונו או בדרך אחרת.

כיצד ניתן לקבל תיאום והקלות במס ע"י המעסיק

לאחר שהשארתם מאחוריכם את הפרק של חיפוש עבודה, וסופסוף מצאתם מקום עבודה חדש, הגיע הזמן שתטפלו בנושא שהוא גם חשוב, אבל גם יכול להעשיר, אפילו במעט, את חשבון הבנק שלכם. שכירים יכולים לבצע תיאום מס, במקרה של הכנסה חלקית במהלך שנת כספים, באופן ישיר, באמצעות המעביד. עובדים המבקשים לבצע תיאום מס באמצעות המעביד, צריכים להגיש טופס 101/130, שאותו קיבלו מהמעביד בתחילת עבודתם, או בתחילת שנת המס. יש לצרף לטופס זה, הוכחות שבחלק מתקופת של אותה השנה, לא היו להם הכנסות. במצב כזה, המעביד יכול להקטין מהמשכורת את המס המנוכה בהתאם לפרק הזמן שבו, לא הייתה הכנסה לעובד.

מה הדו"ח שאנחנו מגישים כולל?

הדו”ח שמגישים צריך לכלול את מלוא ההכנסות שלכם

בשנה שחושבה לצרכי החזר מס, את סך המס ששילמתם

ואת הטבות המס המגיעות לכם בגין שנה זו. בנוסף,

הדו”ח צריך לכלול תשלומים עבור ביטוחי חיים,

ביטוחי מנהלים קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד.

אל דאגה, אנחנו נעשה את זה בשבילכם!

החזר מס מעבודה

תוכן עניינים

עוד מהמגזין:

לקוחות קיימים? צרו איתנו קשר ממש כאן

דילוג לתוכן