בעשור האחרון החזרנו ללקוחותינו

מעל 100 מליון ₪

כנראה גם לך מגיע החזר מס מקופת המדינה

אילו נקודות הכי חשובות שאתם מעוניינים בהחזרי מס

נקודות בהחזרי מס

בתור שכירים, לרוב אנחנו פוסלים את האפשרות של בדיקת החזרי מס ובכלל פנייה אל רשויות המס היא לא אופציה בלקסיקון. אך כיום, כאשר ניתן לדרוש את החזר המס באמצעות חברות ספציפיות שמתמחות בתחום, כבר לא מדובר בהטלת וטו מוחלט, אלא ברצון גדול וסיכוי גבוה להחזר. במידה ואתם מעוניינים בהחזרי מס, אך חוששים מעט ולא בטוחים, מומלץ לבחור בחברה פיננסית שתגיש את הבקשה שלכם באופן מקצועי ותמנע מכם אי נעימויות בהגשת הדוחות והטפסים באופן עצמאי. רוב השכירים חוששים לפתוח תיבת פנדורה ולגלות בה חובות לא נעימים, מאחר שהגשת בקשה להחזר עלולה לעורר את המתים ולגרום למס הכנסה "להתלבש עליכם". על כן, החברות המתמחות בהגשת בקשה להחזרי מס עובדות עם אנשי מקצוע בתחום, אשר בודקים היטב את השטח לפני שהם מגישים את הבקשה. אך ורק במידה והם מגלים כי אכן אתם נקיים ואכן יש סיכוי שמגיע לכם החזר, רק אז נעשית בקשה מול רשויות מס הכנסה. לחברות הללו יש מידע רב וכמו כן קשרים עם הרשויות, כך שיש ביכולתם לגשת אל הפרטים שלכם כפי שהם מופיעים במחשב של הרשויות.

למי מגיע החזר מס?

במידה ואתם חוששים שאכן יש אי התאמה בין ההכנסה השנתית שלכם לבין ניכוי המס במקור על ידי המעביד, כדאי לכם ליצור קשר עם חברה מקצועית ולבצע בקשה להחזרי מס. שימו לב כי בדרך כלל שכיר שמגיע לו החזר הוא שכיר שעבד באופן לא רציף במהלך השנה, לא קיבל את נקודות הזיכוי המגיעות לו וכן נתקל בטעויות של מעביד שלא ציין את מקום המגורים של העובד, את ההפקדות לקופות הגמל, אירועים שונים בחיים כגון לידה, גירושין, עבודה בחו"ל ועוד. שימו לב כי הגשת הבקשה באופן עצמאי תגרור אחריה תגובה שלא בהכרח תרצו לשמוע מרשויות המס וכן תאלצו להמציא מסמכים מסוימים הנוגעים למצבכם במהלך 6 השנים האחרונות. במידה ואין אתם בטוחים כי יש בידכם את כל המסמכים הרלוונטיים, מומלץ ללכת על בטוח ולהגיש את הבקשה דרך חברה המתמחה באופציה זו באופן מקצועי ובעל ניסיון.

מתי אקבל את ההחזר?

לעיתים, עקב אי מסירת פרטים מלאים, הבקשה שלכם עלולה להתעכב לאורך זמן רב עד שכבר תשכחו שביקשתם אותה. חשוב למלא את הטפסים בצורה נכונה וכן להגיש נתונים נכונים, כך שבטעות לא תאלצו לשלם תשלום מס נוסף, כתוצאה מנתונים שגויים. את הדו"ח ניתן להגיש בכל עת, אין תקופה מסוימת, כך שכל עוד לא עברו 6 שנים משנת המס עליה אתם דורשים החזר, כדאי שתעשו זאת בימים הקרובים. בדרך כלל החזר המס אמור להתבצע תוך 90 יום, אך כידוע רשויות המס אינם עומדים בהבטחותיהם, לכן ההחזר יכול להתבצע אפילו כשנה אחרי הבקשה. כל עוד מגיע לכם החזר מס, מס הכנסה ישלם את הריבית על הכסף שלכם, במידה ויחזיר לכם אותו במועד מאוחר. בכל מקרה, מומלץ לשלוח את הבקשה עם חברה מקצועית, כך גם תקצרו את הזמנים ותקבלו את ההחזר הרבה יותר מוקדם ממה שחשבתם.

מה הדו"ח שאנחנו מגישים כולל?

הדו”ח שמגישים צריך לכלול את מלוא ההכנסות שלכם

בשנה שחושבה לצרכי החזר מס, את סך המס ששילמתם

ואת הטבות המס המגיעות לכם בגין שנה זו. בנוסף,

הדו”ח צריך לכלול תשלומים עבור ביטוחי חיים,

ביטוחי מנהלים קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד.

אל דאגה, אנחנו נעשה את זה בשבילכם!

החזר מס

תוכן עניינים

עוד מהמגזין:

לקוחות קיימים? צרו איתנו קשר ממש כאן

דילוג לתוכן