החזרי מס על ידי חברה מוסמכת

שכירים רבים בוחרים להיעזר בשירותיהן של חברות, המציעות שירותי החזר מס. בין אם בשל שינויים בסטטוס המשפחתי, עבודה במספר מקומות עבודה שונים או כל סיבה אחרת שהיא – ישנם מקרים המצדיקים פנייה אל רשויות המס לצורך קבלת החזר. בעזרת חברה מקצועית ומנוסה בתחום ניתן לקדם את הבקשה ולקבל את ההחזר המגיע לשכיר. אולם, לפני שפונים אל החברה, חשוב לבדוק כמה נקודות ולו רק כדי לוודא שאכן מקבלים ממנה את המענה הנכון והמקצועי ביותר:

  1. הניסיון בתחום – רוצים לקבל החזרי מס ע”י חברה מוסמכת? בדקו תחילה מהו הניסיון שלה בתחום. ישנן כיום לא מעט חברות המציעות את שירותיהן לשכירים ולעיתים גם לעצמאיים ומסייעות להם בקבלת החזר המס המגיע להם. חלקן מנוסות מאד בתחום וחלקן פחות. כדי שההליך יתבצע כשורה, חשוב לפנות אך ורק לחברה מנוסה ומקצועית – חברה המכירה היטב את הרשויות המעורבות בכך ואת כל הקריטריונים הנדרשים לקבלת ההחזרה. חברה כזו תדע כיצד להתנהל נכון וכיצד לקדם את בקשתו של הלקוח הפונה אליה על מנת להיעזר בשירותיה.
  2. מי הוא קהל היעד – ישנן חברות הבוחרות להציע את שירותיהן לשכירים, בעוד שאחרות בוחרות לפנות אל העצמאיים. כאשר מדובר בשכיר המעוניין להגיש בקשה לקבלת החזרי מס ע”י חברה מוסמכת, עליו לוודא שהחברה שאליה הוא פונה אכן מציעה את השירות הרלוונטי לו. אם מדובר בגמלאי, למשל, הזכאי אף הוא להחזרי מס – כדאי לו לבדוק מול החברה האם אכן היא מציעה את שירותיה לקהל הגמלאים והאם היא יכולה לספק לו את המענה שלו הוא זקוק.
  3. האם השירות בתשלום, ואם כן – מה המחיר – שירות זה כרוך בתשלום. עלות השירות משתנה בין החברות ונקבעת על ידי כל חברה המציעה אותו. כדאי לבדוק את העלויות הנדרשות ומה הן כוללות. מומלץ לעשות זאת מראש וגם לפנות במקביל לכמה חברות שונות, על מנת להכיר את השוק ואת המחיר המקובל כיום, הנדרש עבור שירות זה.
  4. כיצד נעשית העבודה מולה – חשוב לבדוק כבר בשלבים הראשונים, כיצד מתנהלת העבודה מול החברה עצמה ומה נדרש מצדו של הפונה אליה כדי לקדם את העניין: האם הוא זה שצריך לאסוף את כל המסמכים והאישורים או שמא החברה דואגת לכך? האם התקשורת עם החברה שמציעה את השירות צריכה להיעשות פנים מול פנים או שמא אפשר להסתפק בטלפונים או במיילים? התנהלות נוחה, שאיננה מסורבלת מדי, תבטיח לכם תהליך מהיר ויעיל הרבה יותר שיאפשר לכם ליהנות מההחזר המגיע לכם מבלי שתצטרכו להמתין לכך זמן רב מדי.

לסיכום

פנייה לחברה המסייעת בקבלת החזרי מס היא, פעמים רבות, הדרך הנכונה להתמודד עם האתגר הכרוך בכך. באופן זה ניתן לקדם את התהליך וגם למנוע טעויות מיותרות, המעכבות אותו או מסרבלות אותו יותר. יש לוודא, כמובן, שפונים לחברה מקצועית ומיומנת – חברה המתמחה בשירות שכזה.