בעשור האחרון החזרנו ללקוחותינו

מעל 100 מליון ₪

כנראה גם לך מגיע החזר מס מקופת המדינה

3 סוגים עיקריים של ביטוחי רכב: מה צריך לדעת?

ביטוחי רכבכל בעלי הרכבים בארץ חייבים על פי חוק לרכוש ביטוח חובה, המכסה נזקי גוף לנהג, לנוסעים ברכב ולהולכי רגל. כמו כן, ניתן לרכוש אחד מביטוחי הרשות – ביטוח צד שלישי או ביטוח מקיף. למעשה, ישנם 3 סוגים עיקריים של ביטוח רכב בארץ – ביטוח חובה, ביטוח צד שלישי וביטוח מקיף. במאמר זה נסביר אודות כל אחד מהביטוחים ונתאר מהי החשיבות של כל ביטוח, מה הוא מכסה ולמי הוא נועד.

ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב מחייב את כל כלי הרכב הנעים על כבישי ישראל להחזיק בביטוח חובה בתוקף. את הביטוח יש לחדש מדי שנה וניתן לרכוש אותו ישירות מחברות הביטוח או דרך אחת מסוכנויות הביטוח. כיום יש אפשרות לרכוש ביטוח מחובה גם באינטרנט, ישירות מחברות הביטוח המובילות בארץ. כדאי לדעת כי מחירי ביטוח חובה משתנים בהתאם למדיניות חברות הביטוח ועל פי פרמטרים כמו גיל, מין, עבר ביטוחי, סוג הרכב, סוג השימוש ברכב ועוד.

פוליסת ביטוח חובה מעניקה כיסוי עבור נזקי גוף הנגרמים כתוצאה מתאונת דרכים, ביטוח חובה מכסה נזקי גוף לנהג, לנוסעים ברכב ולהולכי רגל הנפגעים בתאונה. על פי חוק הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים יש לנהוג רק ברכב עם ביטוח חובה בתוקף, אחרת עלולים לעמוד לדין.

ביטוח צד שלישי לרכב

ביטוח צד שלישי לרכב הוא ביטוח רשות המעניק כיסוי בגין גרימת נזק לרכוש של אחר (צד ג') בעקבות גרימת תאונה כתוצאה משימוש ברכב המבוטח. חשוב לדעת כי ביטוח צד שלישי מעניק כיסוי בגבולות האחריות המצוינים בפוליסת הביטוח. גרימת נזק לרכושו של אחר כוללת מגוון מקרים ולא רק נזק לרכב אחר אלא גם נזקי רכוש כמו פגיעה בגדר המקיפה בית, פגיעה בתמרורים או רמזורים ועוד. ישנם הבדלים בין ביטוחי צד שלישי של חברות הביטוח השונות, לכן מומלץ להשוות ביניהן, ולבחור ביטוח המעניק כיסוי מרבי וכולל גם שרותי דרך וגרירה, כיסוי להוצאות של הגנה משפטית במידה ונפתח הליך פלילי נגד המבוטח, ייעוץ וטיפול משפטי בתביעות מצד המבוטח נגד צד שלישי, ביטוח שמשות ועוד. יש לציין כי ביטוח צד שלישי ניתן לרכוש בנפרד או כחלק מביטוח מקיף.

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח רכב מקיף הינו ביטוח רשות המעניק שקט נפשי וכיסוי מקיף ורחב למגוון מקרים ואירועים. ביטוח מקיף מספק כיסוי עבור נזקים שנגרמו לרכב המבוטח כתוצאה מניסיון פריצה וחבלות בזדון. כמו כן, ביטוח מקיף מפצה את המבוטח בגין גניבת רכבו ובגין תיקון נזקים שנגרמו לרכבו כתוצאה מתאונה או מאירועי טבע ונזקי אש (התפוצצות, שריפה וכו'). יודגש כי ביטוח רכב מקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג' המכסה נזקי רכוש שנגרמו לאחר כתוצאה משימוש ברכב המבוטח.

רכישת פוליסת ביטוח רכב של הפניקס הכוללת ביטוח חובה וביטוח מקיף מעניקה לכם שקט נפשי והגנה מקיפה לכל הדברים החשובים, לרבות כיסוי נזקי גוף, כיסוי לנזקים שנגרמו לרכוש אחר וכיסוי נזקים שנגרמו לרכב המבוטח.

לסיכום, קיימים שלושה סוגים עיקריים של ביטוחי רכב, כאשר ביטוח חובה כל אחד חייב לרכוש ואת ביטוחי הרשות ניתן לרכוש לפי בחירה חופשית ובהתאם לצורך.

מה הדו"ח שאנחנו מגישים כולל?

הדו”ח שמגישים צריך לכלול את מלוא ההכנסות שלכם

בשנה שחושבה לצרכי החזר מס, את סך המס ששילמתם

ואת הטבות המס המגיעות לכם בגין שנה זו. בנוסף,

הדו”ח צריך לכלול תשלומים עבור ביטוחי חיים,

ביטוחי מנהלים קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד.

אל דאגה, אנחנו נעשה את זה בשבילכם!

סוגי ביטוח רכב

תוכן עניינים

עוד מהמגזין:

לקוחות קיימים? צרו איתנו קשר ממש כאן

דילוג לתוכן